≡ Menu

Kaip Į Vieną Kvadratinį Metrą Sutalpinti Kuo Daugiau Funkcijos, Emocijos Ir Gyvenimo Džiaugsmo? Hyper-Funkcionali Mikro-Erdvė [+FOTO]

043

Įsivaizduok, kad Tu gauni baltą, tuščią erdvę, kurioje Tu gali susikurti bet ką:

Erdvę, panašią į Matricos “visų galimybių lauką”, tik.. Gerokai mažesnę. :)

Kokių 12m2 ploto ir maždaug 3 metrų aukščio.

Gal truputį mažiau, gal truputį daugiau.

Tada, toje aiškiai apribotoje erdvėje Tu leidi sau susikurti viską, ko tik Tau galėtų reikėti – maksimalų galimybių kiekį sau ir savo šeimai/genčiai/draugams:

Augti ir būti, dirbti ir kurti, tyrinėti ir džiaugtis.

Eksperimentuoti. Improvizuoti. Keliauti.

Įsivaizduokim, kad nei finansai, nei techniniai statybos reglamentai, nei Tavo tetos noras, kad Tu pagaliau pradėtum gyvent “kaip visi” nėra kliūtis.

Vienintėliai apribojimai – 12m2 plotas, 3 metrų aukščio lubos ir Tavo vaizduotė:

Ką. Tu. Darytum. Tada? [1]

Šis klausimas mane užkuria, gazuoja ir veža. Ilgai ir toli.

Kodėl man tai taip įdomu?

Nes..

Kai Tu paklausi savęs “kaip atrodytų mano idealūs namai, jei nebūtų JOKIŲ apribojimų?” [2] – Tavo protas ima šokinėt ir blaškytis nuo vieno pasirinkimo prie kito, po beribes galimų variantų erdves.

Kaip sapne.

Ir net jei Tau pavyktų sugauti tą vieną, konkretų savo idealių namų variantą – greičiausiai, tų namų vaizdas ir jausmas būtų taip toli nuo Tavo esamos realybės, kad..

..Tavo sąmonė ir pasąmonė tiesiog atmestų šį “tobulų namų” variantą, kaip “neįmanomą” arba “per daug tolimą” ir Tu nebegrįžtum prie jo net vaizduotėje.

Ką jau kalbėt apie fizinę realybę.

Bet!..

Beveik kiekvienas iš mūsų turi tą 12-16m2 kambarėlį, kurį gali vadint savo namais.

Ta erdvė jau yra čia – reali, konkreti, fizinė, galbūt šią pat akimirką egzistuojanti aplink Tave. Tau nereikia savęs įtikinėti, kad ji “įmanoma”.

Ir toje kuklioje erdvėje, tame aiškiai ribojančiame kvadratinių metrų kiekyje slypi neproporcingai didelės, neįtikėtinos galimybės – tiek funkcijos, tiek emocijos, tiek naujos gyvenimo kokybės apskritai.

Galimybės, kurios tik ir laukia, kada pagaliau bus atrakintos – kaip džinas dykumoje. ::)

Pasiruošusi?.. Pasiruošęs?.. Eime.

HYPER-FUNKCIONALI MIKRO-ERDVĖ

Receptas atrodo štai taip:

Imam niekuom neišsiskiriančią kambario “dėžutę”, kurios matmenys 2.8×3.8m, plotas 10.64m2, lubų aukštis 2.95m. [3]

000

Šioje neišraiškingoje “dėžutėje” sumontuojame lenktus klijuotos medienos rėmus, o tarpus tarp rėmų užpildome taip pat lenktu, baltu organiniu stiklu.

Ir gauname štai tokį vaizdą:

032

Tada tarp rėmų sumontuojame klijuoto medžio lentynas bei skersinius, kuriais galima karstytis:

031

Esminė dalis?

Kiekvienas rėmas turi po 25 tvirtinimo elementus – išdėstytus kas 30cm – į kuriuos Tu gali greitai, lengvai bei patogiai įsukti arba išsukti..

..BET KĄ:

Gimnastikos žiedus, oro jogos juostas, smėlio maišą, sėdimą hamaką, gulimą hamaką, projektorių, žibintą, telefono, planšetės, monitoriaus ar mikrofono laikikį..

Ir t.t.t.

Šioje erdvėje vaizduotė iš tikro yra Tavo vienintelė, tikroji riba.

hyper-function-gif

Nori daugiau?

Lentyną gali išimti, o į jos vietą įdėti stalviršį – be įrankių, mažiau nei per minutę – tokiame aukštyje, kokio Tau reikia dabar:

Nuo įprasto sėdimo iki sparčiai populiarėjančio stovimo ar net klūpimo, kurį nuo seno taip mėgsta japonai.

030

Virš durų įmontavus suvyniojamą projektoriaus ekraną, o patį projektorių patogiai pritvirtinus prie vieno iš rėmų, namų kino teatrą galime gauti per kelias minutes:

011

O kambario gale 2 metrų aukštyje ištempęs tinklą ar tentą, gausi antresolę, kurioje patogiai sutilps 4, 6 ar net 8 suaugę.

Ir dar bent antra tiek – apačioje.

019

Prisimeni lenkto organinio stiklo plokštumas, montuojamas į tarpus tarp rėmų?

Maža, svarbi, smagi detalė:

Stiklas matinis, BET praleidžiantis šviesą, todėl po juo sumontuotos spalvotos LED lemputės kiekvieną stiklo plokštumą paverčia milžinišku šviestuvu:

020

Tokiu būdu ši maža, magiška erdvė gali pulsuoti visam spalvų spektre nuo raudonos iki violetinės ir atgal – pagal Tavo poreikį, nuotaiką, jausmą, emociją.

Pridėk žalią gyvų augalų sieną kambario gale ir turėsi Tavo kūnui, protui bei dvasiai draugišką erdvę, kurioje, kai reikia, Tu gali nepavargdamas leisti dienų dienas:

  • Įdarbindamas savo kūrybinį potencialą visu grožiu ir galia;
  • Leisdamas savo kūnui judėti daug, laisvai ir įvairiai;
  • Būdamas ir žaisdamas su draugais, kaip niekur kitur.

zen-spa-walk-around-3sec

KAM TO REIKIA?

“Racionalus žmogus prisitaiko prie aplinkos, neracionalus – pritaiko aplinką prie savęs. Todėl visas progresas priklauso nuo neracionalaus žmogaus.”

Bertrand Russel

Dvi esminės priežastys:

A. Nes aplinka DARO mums poveikį – net jei nesustojame apie tai pamąstyti giliau:

  • Jei Tavo kasdienėje erdvėje yra skersinis, Tu padarysi daugiau prisitraukimų nei tuo atveju, kai iki skersinio reikia susiruošt atskirai;
  • Jei Tavo namai leidžia greitai, lengvai ir patogiai susikonfigūruoti savo darbo/kūrybos erdvę taip, kad galėtum laisvai rinktis tarp 3 skirtingų darbo pozicijų – stovimos, sėdimos ir klūpimos ant grindų – Tavo kūnas bus lankstesnis, sveikesnis ir laimingesnis, nei 8 valandoms įstrigęs kėdėje;
  • Jei Tavo erdvė kviečia užeiti svečius turiningai praleisti laiko kartu – Tu gyvensi kokybiškesnį ir laimingesnį socialinį gyvenimą be atskirų pastangų;

Ir t.t.

Dar daugiau:

Tavo kūrybingumas – gebėjimas mąstyti lanksčiai, nenuspėjamai, inovatyviai – yra tiesiogiai susijęs su unikalių patirčių skaičiumi, kurias Tu akumuliavai per gyvenimą.

Tada gali paklausti savęs:

  • Kiek unikalių galimybių ir patirčių Tau atveria šį hyper-funkcionali mikro-erdvė?
  • Ir kiek – standartinis “soviet-euro remontas”, kuriame gyvena 99,8% Lietuvos?

Padaugink tų naujų patirčių/galimybių skaičių iš metų, mėnesių, dienų, praleistų šioje erdvėje ir gausi tą saldų “nesąžiningo pranašumo” jausmą, kuriam sunku atsispirti.

Greitas vaizduotės pratimas:

Kaip po metų atrodytų Tavo kūno viršutinė dalis, jei Tu pereitum skersiniais nuo vienos sienos iki kitos vos 1-2 kartus per dieną?..

Vien dėl to, kad jie ten yra. Kasdien. Tavo gyvenimo ir/arba darbo lauke.

B. Nes pakelti Tau prieinamų galimybių skaičių dešimtuoju laipsniu Tu gali jau dabar.

Nelaukdamas, kol uždirbsi pinigų svajonių namui/butui/kotedžui ar – apsaugok viešpatie!.. – laimėsi loterijoje.

Mes per dažnai bėgame iš esamos situacijos į tolimą “laimingą rytojų” – kuriame per vieną akimirką viskas staiga taps tiesiog “tobula” – užuot sąmoningai, tikslingai, ramiai kėlę savo gyvenimo kokybę ten, kur esame šiuo metu.

Galų gale..

..kam stengtis su dabartine “bloga” gyvenamąja erdve, jei savo vaizduotėje jau “tuoj tuoj!..” gyvensi dideliam, naujam ir erdviam svajonių name?

Name, kurio teikiamos patirtys ir galimybės bus praktiškai identiškos toms, kurias įpratai gauti gyvendamas “euroremonte”.

Skirtumas tik tas, kad:

A. Ženkliai padidės kvadratų kiekis;

Ir atstumai – fiziniai bei emociniai – tarp žmonių.

B. Ženkliai padidės išlaikymo kaštai;

Kuriems kompensuoti dar daugiau dirbsi ir dar mažiau gyvensi.

C. Savaitgaliais galėsi kept barbekiu savo kieme ir kietai atrodyt tarp savo draugų.

Tiesa, gali būt, kad būtent tai ir yra tikroji laimė.

Galų gale, toks didžiulis kiekis žmonių juk negali klysti, ar ne?.. :;)

KĄ DARYTI DABAR?

3 veiksmai, kuriuos Tu gali atlikti, jei tik kažkas surezonavo viduj:

A. Pasidalink su draugu.

Nes kartais mažos detalės – nuorodos, pasidalinimai, emocija, informacija – nulemia didelius skirtumus gyvenimo eigoje. Niekada nežinai, kas kur kaip ir kada.

B. Jei nori transformuoti savo gyvenimo/darbo erdvę ir ieškai projekto, persmelkto ta praktine filosofija, kurią čia radai – parašyk man į linasmatulis@gmail.com.

Jei Tau įdomus ir aktualus šis “hyper-funkcionalumas” tada man labai įdomu dirbt su Tavimi, nes šių rėmų įrengimo technologija jau ganėtinai detali, o jos vykdymu pažadėjo užsiimti Tadas Gvazdauskas – auksinių rankų meistras, kurio dėka fiziškai egzistuoja ZenWork.

Todėl jei Tavo norai sutampa su galimybėmis.. Gali būt LABAI įdomu.

SVARBU:

  • Taip, šio projekto adaptacija pagal Tavo poreikius neabejotinai yra įmanoma;
  • Ne, bendro pobūdžio “reikia remonto/sodo namelio/pirties” variantai nėra įdomu.

Todėl jie tiesiog bus ignoruojami. Ačiū iš anksto už supratingumą.

C. Jei nori stebėti šio projekto materializavimą iš arti ir būti bendros kelionės dalimi, tada prisijunk prie Space Dragon ambasados Zen Spa.

Nes būtent su šios erdvės transformacija mes patys ir eksperimentuosim pirmiausia.

Jos planą gali pamatyti štai čia:

zen-spa-2-0

P.S. Turi klausimą, idėją, komentarą? Šauk jį į bendros diskusijos lauką žemiau.

[1] Taip, šis klausimas iš mano pusės gali atrodyt “nesąžiningas” – nes esu baigęs architektūrą; nes turėjau laiko/erdvės/galimybių mąstyt šia kryptimi gerokai ilgiau, negu Tu; nes turiu įgūdžius, įrankius, patirtį ir žinias.

Bet.. Šio straipsnio tikslas nėra pasivaržyti “kas geriau pavarys” – šio straipsnio tikslas yra pasidalinti su Tavimi tomis įžvalgomis bei idėjomis, kurias akumuliavavu per ilgus metus.

[2] “Kaip atrodytų Tavo gyvenamoji erdvė, jei nebūtų JOKIŲ apribojimų?” vis tiek yra geras pratimas ir mes prie jo dar sugrįšim. Anksčiau ar vėliau, vienaip ar kitaip. :;)

[3] Kodėl būtent tokie skaičiai? Nes tokie yra pagrindinės Zen Spa erdvės matmenys – būtent šią erdvę mes ir ruošiamės transformuot dar šį rudenį.