≡ Menu

Žmogiško Ryšio Terapija: Kaip Pamatuoti Buvimo Kartu Kokybę, Kas Yra “Genties Vonia” Bei Plūduriavimo Vakarėliai Ir Kodėl Jie Apskritai Reikalingi?

screen-vs-eyes-sg-straipsnio-versija

Pradžiai, paprastas testas:

Kiek valandų per dieną Tu žiūri į ekraną?..
..ir kiek – kažkam į akis?

Turi apytikrį skaičių?.. Tada palaikyk jį dar kiek mintyse, nes..

Vidutiniškai, prie ekranų mes JAU praleidžiame daugiau laiko, nei miegodami.

Ekranai – ir technologija apskritai – yra gerai. Jie leidžia mums kurti ir dirbti ir žaisti, kaip niekada iki šiol. Jie gali būti tiesiog fantaaaastiškas įrankis, atveriantis naujas erdves, gelmes ir galimybes.

Tačiau kažkas labai keisto nutinka, kai svarstyklės persiverčia į išvirkščią pusę ir iš šeimininkų mes tampame įrankiais – po truputį, iš lėto, patys nepastebėdami..

..kol vieną dieną atsipeikėjam apimti to giliai nemalonaus, visą persmelkiančio jausmo, kad “viskas lyg ir gerai, bet..”

Kažkas iš tikro ne taip.

Ir negali būti “taip”, kai Tavo giliausi žmogiški poreikiai lieka nuskurdinti, nepatenkinti ar net amputuoti.

Modernus žmogaus kūnas – taip, Tavo!.. – skaičiuoja jau gerus 200 000 metų, iš kurių BENT 190 000 metų jis gyveno kaip medžiotojas-rinkėjas:

Artimam kasdieniam kontakte su savo Genties nariais – maždaug 150 žmonių grupe, pasak britų antropologo Robin Dunbar – nuo kurios fizinio artumo priklausė..

Viskas.

Tavo gerovė, gyvybė, mirtis.

(Vis dar nejauku apie ją prisiminti kasdien, argi ne?..)

Žvilgsnis; balso ir juoko keliamos kūno vibracijos; garsas; kvapas; prisilietimas; elektromagnetinis širdies/smegenų laukas ir dar nežinia kiek kitų, mažiau akivaizdžių signalų per žmogaus kūną į širdį ir protą siųsdavo tą visą užpildančią, išsiilgtą žinutę:

Viskas. Yra. Absoliučiai. Gerai.

Tu saugus. Tu vertingas. Tu reikalingas. Tu čia.

Gyvas. Džiaugsmingas. Ramus. Dabar. Su kitais.

Įdomioji dalis?..

Kad ir kokie “modernūs” ir nepriklausomi mes bandytume patys sau atrodyti video klipuose, filmuose, tv laidose ir reklamose, mūsų “moderniam” gyvenimo būdui tėra vos..

..20? 50? Gerai, tebūnie – 100 metų.

Ir žvelgiant iš 200 000 metų perspektyvos – 100 metų tėra mirktelėjimas, per kurį mūsų neurofiziologija nespėjo adaptuotis net viena šimtąja procento dalimi.

(Nes 100 metų lygu vos 0,05% nuo 200 000 metų – tam vidiniam, skaičiukus po kablelio mėgstančiam geek’ui Tavyje. ;))

Todėl..

..tikėti, kad tekstinės žinutės ir smile’ai ir like’ai leidžia Tau gauti tą žmogiško ryšio kokybę – visą jo spektrą, gylį ir plotį – kurio reikalauja galingiausios Tavo dvasios programos, ištatuiruotos pačiam Tavo DNR kodo dugne, yra tiesiog..

Naivu.

Tačiau, kad ir koks akivaizdus dabar Tau atrodytų šis suvokimas – “tai jo, taip taip, aišku” – jis neišgelbėja mūsų nuo gilų vidinį konfliktą keliančio socialinio paradokso:

Mes grįžtam po darbo namo, skubam kuo greičiau prabėgt laiptinę, kad nereikėtų sveikintis su kaimynais, saugiai užsiizoliuojame savo gipso kartono dėžutėse – fju!.. pagaliau!.. – ir..

..stebim kitų žmonių gyvenimus iš izoliacijos, kurią patys (ne)sąmoningai pasirinkom.

Per kompiuterį, planšetę ar telefoną. Per radiją, teliką, kino filmus ir internetą. Žurnalą “Žmonės”.

Kada nors stebėjaisi, kodėl Tavo močiutė tiek daug žino apie radijo ir TV laidų vedėjus, seimo narius bei kitus veikėjus, kurie net neįtaria, kad Tavo močiutė apskritai egzistuoja?..

Teisingai:

Tavo močiutei, kaip ir mums visiems, neišvengiamai REIKIA to 150 aktyvių, pulsuojančių ryšių, kurie leistų jai jaustis gyva, svarbia bei vertinga.

Ir jei Tu jautiesi pranašesnis už savo močiutę, tada pagalvok su kiek savo feisbuko “draugų” Tu reguliariai susitinki realiame pasaulyje kokybiškai praleisti laiko kartu.

Ir kiek garsenybių “pažįsti”, nors jos tikrai nepažįsta Tavęs. ;)

Ilgą istoriją trumpai:

Jei mes negalime to 150 artimų žmonių ryšio užpildyti gyvai, realiame pasaulyje su fiziniu kontaktu, tada.. Mes užpildysime jį bet kokiu kitu būdu, kuris tik bus po ranka.

Kraštutiniu atveju?

Užmegsime ryšį su kompiuteriniais žaidimais, alkoholiu, tabaku, cukrumi, heroinu, pornografija, nesaikingu maisto vartojimu, teisuolišku komentavimu po kitų žmonių straipsniais ir t.t.t.

Ne, tai ne aš sugalvojau – daugiau informacijos ir mokslinius duomenis apie tai, kad viena iš esminių bet kokios priklausomybės priežasčių yra ryšio trūkumas, Tu gali rasti čia arba čia.

Todėl nieko stebėtino, kad po to, kai sovietų valdžia išdraskė mūsų kaimus bei sodybas ir ėmė masiškai kimšti mus į sovietinius daugiabučius nykiais, skersvėjų perpučiamais kiemais, alkoholizmas Lietuvoje ėmė augti ir augti ir augti, kaip..

Nežinau kas. Naftos kainos juodojoje rinkoje? Tik gal greičiau.

Ar gali būti, kad dramatiškas savižudybių skaičius Lietuvoje taip pat susijęs su tuo?

Tu man pasakyk.

Tai.. Ką daryti dabar?..

Pradžiai – suvokt elementarų dalyką:

Ne, tai ne mūsų kaltė. Taip, tai mūsų atsakomybė.

Atsakomybė kurti. Kartu.

Kurti erdves, kuriose aukštos kokybės, gilus, atviras, paprastas, visą užpildantis žmogiškasis ryšys galėtų gimti ir augti ir skleistis natūraliai.

Tarsi savaime, be pastangų.

Atsakomybė kurti naujus, galingus, džiugus, į pilnatvę vedančius ritualus, kuriuos kartotume kas savaitę, kas mėnesį, kartą į ketvirtį, pusę metų, metus..

Ritualus, kurie kviečia žvelgti toli ir giliai – į save, į Tave, į mus visus:

 • Toli ir giliai už esamo kultūrinio programavimo;
 • Toli ir giliai už svetimų tradicijų, kurias priėmėm kaip savas;
 • Toli ir giliai už visuotinai priimtų normų, kurios luošina mūsų dvasią, širdį ir protą.

“Bet mes turim barus!.. Ir klubus!.. Ir kiną ir teatrą ir.. Naujus Metus.”

BULLSHIT.

Į barus, į klubus ir į kiną mes einam vartoti. Ne kurti. Ne būti kartu.

Mes toliau slepiamės vieni nuo kitų – už gėrimo taurės, už standartinių frazių, už brangių etikečių/blizgučių/niekučių, už kas 3 minutes tikrinamo smartfono ekranų.

Ir jei tik galime bent dvi valandas paspoksot į ekraną, užuot žiūrėję vienas į kitą ir į save, tada išvis..

“Fju.. Kažkaip iš karto.. Saugu ir ramu.”

Aš NESU prieš vartojimą – vartojimas yra neišvengiamas. Augalai vartoja vandenį, saulę ir orą bei dirvoje slypinčius mineralus. Vartojimas, tai gyvybės dalis.

Bet..

Man tiesiog ŽIAURIAI trūksta alternatyvos – erdvių, kurių pirminis “programinio kodo” tikslas būtų ne vartojimas, ne pramoga dėl pramogos, o kokybiškas, išplečiantis ir praturtinantis laikas kartu.

Buvimas betarpiškam, giliam ryšyje.

Pirmiausia – su savimi. Tada – su kitais. O tada..

Mes dar nežinom, kas būna tada. ::)

Bet..

Legenda sako, kad aukščiausias kūrybinio potencialo lygmuo yra tarpusavio priklausomybė, leidžianti kurt dalykus, kurie po vieną yra tiesiog neįmanomi.

Priešingai, nei trimituoja galybė self-help atstovų, “Uždirbk Milijoną Per 7 Dienas Ir Laimingai Gyvenk Pilyje Iki Gyvenimo Galo” greičiausiai nėra tas gilus, praktinės filosofijos sklidinas tikslas, kuris atvestų Tave į Tavo pilnatvę gyvenimo pabaigoje. ::)

Mes tiesiog per ilgai gyvenome priespaudoje, priklausomybėje, todėl dabar vis dar taip iš proporcijų išpučiame autonomiją, nepriklausomybę, kad beveik nepastebime, jog jau egzistuoja ir vis labiau klesti tarpusavio priklausomybė ir bendrakūryba.

Laimei, ji čia.

Todėl mane taip įkvepia ir užburia ir užpildo Zen Spa – nauja, maža Genties miesto erdvė, kurios širdyje pulsuoja magiška, draugiška, begalinė Plūduriavimo Kamera.

(Jei Tu jau žinai, kas yra Plūduriavimo Kamera ir kodėl ji gali būti naudinga, tada tiesiog šok tiesiai į skiltį “PLŪDURIAVIMO VAKARĖLIAI”, kurią rasi žemiau.)

Dar žinoma “Pojūčių Eliminavimo Kameros” vardu arba, kaip švelniai vadina merginos, tiesiog “Genties Vonia”:

 • Nedidelė patalpa, kurioje Tu gali atsistot visu ūgiu ir kurioje tyvuliuoja apie 30cm vandens;
 • Vandenyje ištirpę 0.5 tonos druskos (magnio sulfato), todėl Tavo kūnas plūduriuoja paviršiuje be jokių pastangų – įtampa Tavo raumenyse kas akimirką vis labiau tirpsta ir nyksta, o energija, kurią ji anksčiau sunaudodavo, grįžta atgal į Tave;
 • Vandens temperatūra – kaip Tavo kūno paviršiaus, todėl Tau plūduriuojant ima tirpti ribos tarp to, kur Tu prasidedi ir kur baigies;
 • Absoliuti tamsa – be galo draugiška, globojanti ir švelni, vos tik ją prisijaukini; Dažniausiai – iš pirmo karto;
 • Ir mūsų pasaulyje taip retai – vis rečiau?.. – sutinkama bedugnė tyla.

Plūduriavimo Kamera gimė prieš gerus 60 metų (1954-aisiais, išradėjęs John C. Lilly) pasaulio inovacijų širdyje Kalifornijoje, paplito plačiai po visą pasaulį ir tapo intensyviai naudojama tų, kurie siekia aukšto asmeninio efektyvumo – verslininkų, menininkų, sportininkų, medituotojų, sąmonės tyrinėtojų, programuotojų ir t.t.

Priežastis?

KALNAS skirtingų naudų, kurias ji sugeba teikti:

 • Gilus viso kūno atpalaidavimas tiek “iš išorės” – nes plūduriuojant Tau nereikia įtempt nė raumenėlio; tiek “iš vidaus” – nes magnis, kuris patenka į Tavo kūną per odą, atpalaiduoja Tavo raumenis biochemiškai, veikdamas tiesiai į raumenų ląsteles;
 • Energija, kurią Tavo kūnas prieš tai sunaudodavo nesąmoningai kūno įtampai palaikyti, dabar gali būti panaudota kažkam kitam – imuninės sistemos sustiprinimui, kūno savęs gydymui ar tiesiog giliam, ilgam mąstymui absoliučiai naujoje kokybėje;
 • Atsakymai į sudėtingus, ilgai kamavusius klausimus, ateina tarsi savaime; užsipainioję ir susivėlę gyvenimo/darbo prioritetai staiga tampa labai paprasti ir labai aiškūs – nes kai visas išorinės aplinkos triukšmas staiga nutyla, Tu lieki su savo vidinės išminties vandenynu, kuris tiesiog žino;
 • Pagreitintas mokymosi procesas – stresas ir įtampa ir senos automatinės reakcijos tikrai nepadeda mokantis kažko naujo, todėl nieko stebėtino, kad naudodami plūduriavimo kamerą JAV karinių jūrų pajėgų specialieji būriai – “Jūrų Ruoniai” – sumažina naujos kalbos mokymosi laiką nuo 6 mėnesių iki 6 savaičių;
 • Nauja miego kokybė, dvigubai trumpesnis kūno atsistatymo laikas po sunkių treniruočių, unikalios kūrybinės idėjos, gilios asmeninio gyvenimo įžvalgos, anksčiau nepatirtas visapusės gerovės jausmas ar net sunkiai nusakomos dvasinės patirtys – tai patvirtina tiek asmeninės plūduriuotojų patirtys, tiek moksliniai tyrimai, kurių vis daugiau.

Žodžiu, kasdienio triukšmo ir streso sklidiname pasaulyje, kuris mums nuolat primetinėja svetimas gyvenimo trajektorijas, LABAI sunku rast priežastis, kodėl Tu neturėtum reguliariai plūduriuoti.

Tačiau..

Kaip tai susiję su žmogiško ryšio trūkumu?

Džiaugiuos, kad paklausei. ::)

PLŪDURIAVIMO VAKARĖLIAI: 24/48 VALANDOS MAGIŠKO LAIKO KARTU

Gali būti, kad Zen Spa yra vienintelė erdvė Lietuvoje ir pasaulyje, kurioje vyksta 24 ir 48 valandų plūduriavimo vakarėliai.

Jei rastum, kad jie vyksta dar kažkur kitur – pranešk. ;)

Zen Spa plūduriavimo vakarėliai vyksta 3 kartus per mėnesį, savaitgaliais ir per trumpą laiką – kokius.. 10 vakarėlių iš viso? – jau spėjo tapti naujuoju Genties ritualu:

Kaip tai atrodo?

A. Tu rezervuoji savo plūduriavimo sesiją – nuo 45min. iki 2val. 45min. – konkrečiu iš anksto sutartu laiku.

Sesijos trukmė priklauso nuo Tavo poreikių:

 • 45min. pilnai pakaks tam, kad susipažintum su pačiu plūduriavimo procesu;
 • 1val. 45min. leis Tau patirt pilną panėrimo į save biologinį ciklą (kuris žmogaus kūne trunka nuo 90 iki 120min.);
 • O per 2val. 45min. Tu gali spėt pakeliaut po naujas savo suvokimo dimensijas.

Arba pagaliau TIKRAI gerai išsimiegot. ;)

B. Atvyksti į Zen Spa likus bent 15min. iki Tavo flouto, išklausai “instrukcijų”, gauni atsakymus į savo klausimus ir.. Neri. Gylyn į save.

Mes taip pat rekomenduojam atvykti anksčiau – kai kurie vakarėlio dalyviai atvyksta likus VALANDOMS iki jų sesijos starto vien tam, kad galėtų pasibūt su kitais vidinių erdvių astronautais bendrojoje erdvėje.

C. Pasibaigus Tavo sesijos laikui, lipi lauk, išsidžiovini plaukus, apsirengi ir..

..prisijungi prie kitų “giluminių narų”, kurie jau lauks Tavęs bendrojoje Zen Spa erdvėje – su užkandžiais, pokalbiais, arbata…

..ir tuo neapčiuopiamu, spontanišku, nenuspėjamu ingredientu, kurį neša Tavo ir mano ir mūsų dvasia.

Suprantu, kad niekada nebandžiusiam ir nepatyrusiam šis A-B-C procesas gali pasirodyt.. Naivus. Keistas. Neįprastas. Per daug paprastas. Nepatrauklus.

Bet.

Tos buvimo kartu magijos, kuri gimsta Zen Spa plūduriavimo vakarėlių metu, aš tiesiog nesiimsiu nupasakot. Nes.. Ji kaskart vis kita. Nauja. Užburianti. Užpildanti. Įtraukianti. Nenuspėjama. Dažnai – nenusakoma.

Kaip begalinė kelionė. Per kitus ir save. Į galaktikos centrą, tada už suvokimo Visatos ribų ir vėl atgal į savo DNR dvasios gelmes.

Verčiau leisiu apie tai papasakot tiems Genties nariams, kurie jau dalyvavo šiame gyvos magijos procese:

paulius-pipiras

aiste

 

ausra-paliukaityte-edit

Man pačiam Zen Spa vakarėliai – tai aukščiausios kokybės žmogiško ryšio terapija:

Ilgas, lėtas, atviras, nuoširdus ir gilus buvimas su savimi ir kitais. Buvimas, kuris gydo, išplečia, praturtina ir užpildo:

 • Kur dar Tu gali praleist valandą, pusantros ar net tris erdvėje, kuri automagiškai nuveda Tave į gilias meditacines būsenas?
 • O tada – susitikt bendroje erdvėje su kitais vidinių erdvių astronautais, kurie ką tik darė tą patį? Arba netrukus darys.
 • Kur dar Tu gali ateiti, pabūti, išeiti, grįžti, paplūduriuoti, užkasti, pabūt su kitais, nusnūsti, vėl išeiti, vėl sugrįžt ištisų 24 ar net 48 valandų bėgyje?

Zen Spa plūduriavimo vakarėliai gali tapti išties unikalia stotele – ramybės, atvirumo, džiaugsmo, artumo oaze – Tavo savaitgaliniuose miesto tyrinėjimo žemėlapiuose:

Kinas, šokio erdvė, Zen Spa, pasivaikščiojimas parke, teatras, pietūs su draugais, vėl Zen Spa – tos 24/48 valandos gali tapti nuostabiai vientisu ir tuo pat metu be galo turtingu bei įvairiu patyrimu.

Elementariai magiška suvokimo/patyrimo kelione, į kurią Tave ir kviečiu:

Jei pajautei, kad kažkas viduje suvirpėjo – tada registruokis dabar internetu arba rezervuok savo sesijos laiką numeriu +37066207243 ir susitinkame jau šį savaitgalį.

Jei prieš tai norėtum išgirsti daugiau patirčių iš kitų Miesto Šamanų, besisukančių Zen Spa orbitoje, tada.. Skanaus:;)

deividas-gikis

kamile

 

karolis-bagu

Viskas? Susitinkam jau greit?.. Tu šauni ir šaunus. ::)

Nori sužinot daugiau detalesnės informacijos? Tada kalbink savo draugus, kurie jau buvo Zen Spa arba kreipkis į mus+37066207243:;)

P.S. Antra inovatyviausia šalis pasaulyje – Izraelis – garsėja tuom, kad jos gyventojai praleidžia daug laiko gyvam kontakte vieni su kitais, nes taip sukurta jų esama Realybės Architektūra:

 • Nuo kibucų – žemės ūkių, kuriuose visa žemė ir gamybos priemonės yra bendra nuosavybė, o ūkio nešamas pelnas aprūpina gyventojus maistu, apranga bei gyvenamuoju plotu ir apmoka mokslą, įskaitant ir aukštąjį.
 • Iki visiems privalomos tarnybos 2 savaites per metus – kurių metu seni pažįstami dirba artimama kontakte kartu su visiškai nematytais žmonėmis ir užmezgama daug naujų, vertingų ryšių.

Jonah Lehrer savo knygoje “Vaizduotė: Iš Kur Kyla Kūrybiškumas” pateikia daug pavyzdžių, kurie teigia, kad būtent ši artimo kontakto kultūra nulėmė tai, kad Izraelis šiuo metu yra viena iš pirmaujančių pasaulio šalių.

P.P.S. Tuo tarpu pasaulio inovacijų širdyje Kalifornijoje, Silicio Slėnyje maži, nuolat vykstantys bendraminčių susibūrimai – tokie, kaip Homebrew Computer Club, kuriame Steve Wozniak ir gavo įkvėpimo impulsą sukurti Apple I kompiuterį – yra sena, gaji ir veiksminga kultūros dalis.

Ne, mano suvokimu, mums visai neverta verstis per galvą kuriant kompiuterius ar naujas programėles – tą jau puikiai daro Apple, Samsung ir spiečiai vis naujų technologinių startuolių iš viso pasaulio.

Bet..

..kas jei Lietuva tikrai galėtų tapti “Šiaurės Havajais” – dvasinių startuolių slėniu, kuriame vykdomos veiklos atgaivina žmogaus kūną, protą ir širdį, kaip jokia kita erdvė šioje Žemėje?

Man tai yra ta kryptis, kuria noriu keliaut, tyrinėt ir stebėt, visu savimi.

Ar mums pakeliui, su Tavimi?..