≡ Menu

Tai, Nuo Ko Bėgi, Valdo Tave: Lino Matulio Skola. [Jei Aš Tau Skolingas, Skaityk ir Rašyk Čia.]

Autorius: Android Jones

“Žmogus turi silpnybę, jis su trūkumais. Tie trūkumai veda jį į kaltę. Kaltė veda į gėdą. Gėdą jis kompensuoja išdidumu ir tuštybe. O kai išdidumas pralaimi, beviltiškumas ima viršų ir veda jį į destrukciją…

…kažkas turi nutraukti šią tėkmę.”

Jacob iš filmo “Ink”

“Akimirka, kai Tu jauti, kad eini gatve nuogas, atverdamas per daug savo širdies ir savo proto, parodydamas per daug savo vidaus.. Yra ta akimirka, kai Tu galbūt pagaliau pradedi daryti tai, ką iš tiesų reikia daryti.”

Neil Gaiman

“Įvardinta Tavo baimė privalo būti prieš tai, kol Tu ją įveikti gali.”

Yoda

Gilus įkvėpimas. Atodūsis…

Aš turiu skolų. Seniai. Daug.

Kaip seniai?

Praktiškai nuo tada, kai palikau tėvų namus – daugiau nei 10 metų.

Kiek daug?

Tiek daug, kad.. Neprisimenu

Tiksliau:

Niekada iki šiol neturėjau jokios sistemos, nei savo asmeniniuose finansuose, nei skolų grąžinime, tad.. Pasakyti tikslaus skaičiaus kol kas dar negaliu.

Todėl:

Vienas iš esminių šio straipsnio tikslų – suskaičiuoti tikslią, galutinę VISÕS mano skolõs sumą.

Kad “skolos monstras” mano pasąmonėje nustotų augti iki begalybės ir įgytų konkrečius kontūrus, su kuriais galima kovoti – žingsnis po žingsnio – ir susidoroti.

Kaip?

Pirmas žingsnis:

VISÕS mano skolõs sąrašas nuo šiol viešai prieinamas ČIA.

Jis bus prieinamas viešai tol, kol grąžinsiu VISAS savo skolas – arba ilgiau – toks yra mano ketinimas.

JEI aš Tau skolingas IR Tavo skolos nėra sąraše:

A. Parašyk savo vardą ir pavardę, skolos atsiradimo aplinkybes (laikas, vieta, priežastis) bei konkrečią sumą, kurią aš Tau skolingas, žemiau komentaruose.

[GREITESNIS BŪDAS]

..arba, jei nenori apie tai kalbėti viešai..

A. Parašyk savo vardą ir pavardę, skolos atsiradimo aplinkybes (laikas, vieta, priežastis) bei konkrečią sumą, kurią aš Tau skolingas į linas.matulis@icloud.com

[LĖTESNIS BŪDAS]

Ir Tavo skola taip pat atsidurs bendrame mano skolos sąraše. O tada – anksčiau ar vėliau, vienaip ar kitaip – bus grąžinta.

Šis straipsnis – pirmasis žingsnis sprendimo kryptim.

Skolos grąžinimo planas – panašu, kad tam pravers dar vienas  straipsnis – tai antrasis žingsnis, kurį bus galima žengt tik po pirmojo.

Žingsnis po žingsnio.. Ir 1000 mylių kelionė bus nueita. Pradedant – ir tęsiant – dabar, čia.

Pabaigai, 3 esminiai dalykai:

1 . Jei aš Tau skolingas ir Tavo vardo nėra mano skolų sąraše – rašyk žemiau komentaruose [greitesnis būdas] ARBA į linas.matulis@icloud.com [lėtesnis būdas]

2. Jei žinai žmogų, kuriam aš skolingas – pasidalink.

3. Jei nori užduoti klausimą AR konstruktyvų pasiūlymą – komentarai žemiau.

Ačiū.

P.S. Aš apgailestauju. Man labai gaila. Aš atsiprašau. Nuoširdžiai.. Žvelgiant atgal į šio mano paterno istoriją – kvailystė, kad iš vis tai nutiko. Man gėda, kad taip ilgai užtrukau. Aš ketinu tai pakeist.

P.P.S. Tai, ką slepi; tai, nuo ko bėgi; tai, ką atidėlioji; tai, kam ieškai pateisinimų ir pasiteisinimų..

..valdo Tave.

Ar yra KAŽKAS, ką TU norėtum įvardinti sau ir kitiems? Aš LABAI kviečiu Tave tai padaryti – tuo būdu ir toje erdvėje, kuris Tau atrodo saugus, bet..

Nedelsk.

Nes gyvenimas baimės, gėdos ir kaltės izoliacijoje yra.. Tiesiog to nevertas – anapus iliuzinio narvo yra labai daug laisvės, grožio, erdvės, paslapties.. 

KOMENTAVIMO TAISYKLĖS:

A. Į visus konstruktyvius klausimus atsakysiu radikaliai nuoširdžiai, skaidriai ir atvirai, nes kitu atveju seno elgesio paterno dekonstrukcija ir transformacija yra tiesiog neįmanoma:

Šis ilgametis nesąmoningo elgesio paternas akumuliavo LABAI daug skausmo mano gyvenime, todėl padarysiu viską, kad pagaliau atsisveikinčiau su juo kaip galima greičiau ir efektyviau.

Galbūt tokiu būdu man pavyks sumažinti skausmo kiekį ne tik savo, bet ir kažkieno kito gyvenime.

B. Aš priimu visą konstruktyvią kritiką, bet maivymaisis, šaipymasis, noras pasirodyti geresniu už kitus, patyčios, agresija ir kitas kvailas laiko gaišimas šioje erdvėje tiesiog netoleruojamas – ačiū iš anksto. Labai.

KLAUSIMAI/ATSAKYMAI:

Ką daryti, jei Linas man skolingas, bet aš nenoriu, kad mano vardas ir pavardė atsidurtų viešam jo skolų sąraše?

Tada rašyk į linas.matulis@icloud.com ir nurodyk, kad nenori savo vardo matyti viešai:

Tokiu atveju, vietoj Tavo vardo bus paskelbtas slapyvardis/kodas, pagal kurį ir galėsi stebėti savo pinigų grąžinimo procesą.

Kodėl šio straipsnio komentarai yra greitesnis būdas pranešti apie “pasimetusią” skolą?

Nes:

Šis straipsnis – ir jam priskirtas “Google sheets” dokumentas su mano skolos sąrašu – nuo šiol yra pagrindinė vieta per kurią aš tvarkau visas savo skolas.

Aš esu bandęs palaikyti nuolatinę komunikaciją su kiekvienu žmogumi, kuriam aš skolingas, asmeniškai:

Kadangi žmonių/organizacijų, kuriems aš skolingas, skaičius yra (labai) didelis, asmeninė komunikacija su kiekvienu iš jų tapdavo “pilno etato darbu”.

Užuot padėjęs, šis darbas tik fragmentuodavo mano dėmesį, didindavo neigiamas asociacijas su pinigais ir klampindavo mane į skolos duobę toliau.

Tuo pat metu..

Komunikuoti – skaidriai, atvirai, nuoširdžiai – YRA privaloma, JEI aš noriu pakeisti šį, potencialiai mirtiną, savo elgesio paterną.

O aš noriu, kad ir kaip tai būtų nepatogu.

Būtent dėl to ir gimė šis straipsnis.

19
Palik komentarą

avatar
9 Komentarų gijos
10 Atsakymai komentarų gijose
1 Sekėjai
 
Komentaras, į kurį daugiausiai reaguota
Karščiausio komentaro gija
10 Komentarų autoriai
Petras MiliusBenasRasaLinas MatulisDanielius Naujausių komentarų autoriai
  Užsisakyk  
naujausi seniausi surinkę daugiausiai balsų
Pranešti apie
Sandra
Svečias

Skola.Kaip laiku ir vietoje, mano netvarkingame Pasaulyje nuskambėjo šis žodis. Kaip gerai, kad, vėjo varpelių skambesiu, jis išskrido iš Žmogaus, kuriam pavyko rasti smėlio takelį, tarp Dangaus ir Žemės, prasmingiems pasivaikščiojimams basomis, kada tik nori… Senai stebėjau, kaip jam sekasi skraidyti, inovatyviausiais minčių sparnais ir nuskridus iki Dievų buveinės, grįžti svaikam ir dar gi sklidinam energijos, nenukristi… Nardyti, Pasaulio dydžio, informacijos gausos vandenyne… ir nepaskęsti. Susitarti su Sėkmės Dievu ir nemokamai gauti Ramybę kurti, tikrai būti čia ir dabar…Tam, kam esi pašauktas iš Dievų šalies. Tik toks meistriškumas ir gali sugražinti visas Tavo Pasaulio Skolas visiems. O, pasirodo, kai ko… Skaityti daugiau »

Šarūnas Savickas
Svečias
Šarūnas Savickas

Galingas poelgis. Labai drąsu.
Man nieko nesi skolingas – anuliuojam.

K D
Svečias
K D

Linai, palaikau. Turiu tik gerus prisiminimus, tik vienas jau kokius 10 metų kaba ore, o erdvė kaip žinom nėra tuščia, prisimenu tą keistą poskonį, kada kažkas numetė man tavo apibūdinimą “Aaa, tas Linas, skolininkas”. Tai šitas monstras “skola” visuomet prieky tavęs keliavo, o tik po to, patys drąsiausi įveikę sieną ryžosi į santykį su tavimi. Linkiu tau praeitį šį kelią su draugais ir bendraminčiais, ir įkvėpti kitus savo pavyzdžiu, kad pokytis įmanomas ir pagalba ir palaikymas ateis. Sekmės.

Rytis
Svečias
Rytis

Rytis Urbonas. Skola nulis. Jos nera.

gintaras pobeda
Svečias
gintaras pobeda

kaiptik si menesi istryniau tavo skolos irasa savo finansu faile! :D aj pagalvojau senatis suejo, o tie keli simtai man yra normalus nuostolis per diena prekiaujant birzoje i ka as nekreipiu demesio ir turiu nuli emociju. as zianau ta busena, todel koncentravausi ties finansais kaip padaryti kad ju butu ir nereiketu kankintis, gaila kad per velai, noreciau kad mano tevau butu buve neturtingi ir negelbetu man, taip gimsta ir uzauga milijonieriai, nes jie turi perdem stipru ryzta islipti is skurdo! man labai apmaudu girdeti tavo situacija, tai veikia mentaliteta, kai neturi pinigu is homo sapiens tampi homo erectus, slegia mintis… Skaityti daugiau »

Danielius
Svečias

Linai, labai gerbiu už tokį atvirumą. Ir patinka man tavo “Nes kitu atveju seno elgesio paterno dekonstrukcija ir transformacija yra tiesiog neįmanoma”.

Matomai esi padaręs daug fail dalykų, bet tai ne esmė – esmė, kad drįsai čia dabar tuos dalykus pripažinti ir prieš mus nusirengti. O aš tuo tarpu jau kokius metus su trupučiu kaip bijau rodyti savo feilus :)

Žodžiu, pagarba. Skolų man, rodos, neturi. Ar bent nieko skola nelaikau. Ačiū tau, kad nesustoji!

Rasa
Svečias
Rasa

Sveikinintinas toks Tavo, Linai, atvirumas. Esi charizmatiška, kūribinga asmenybė. Nuoširdžiai linkiu Tau kūrybinės, finansinės ir kitos visakeriopos sėkmės!

Benas
Svečias
Benas

Grazu. Neesu mates nieko panasaus. 60 eur. Dragon spa. Pervedziau avansu ir nukelem del tech gedimu.
Tu saunuolis;)

Petras Milius
Svečias
Petras Milius

Sveikas Linai. 250 EUR, Dragon spa, nukelta del techniniu gedimu